28. Finał WOŚP w Radziejowie 12.01.2020

12 stycznia 2020 roku mieliśmy przyjemność po raz kolejny zorganizować 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jako sztab numer 005402. Nasi wspaniali wolontariusze wraz z opiekunami z Radziejowa i okolic od godziny 10:00 mogli ogrzać się w murach domu kultury oraz wypić ciepłą herbatę i zjeść drugie śniadanie. Cała impreza natomiast rozpoczęła się od godziny 15:00, a trwała aż do symbolicznego światełka do nieba, które już od 28 lat jest zwieńczeniem tego ważnego dnia. Nasz harmonogram wydarzeń przedstawiał się następująco: Występ Zespołu Folklorystycznego Pieśni i Tańca „Kujawy”, występ grupy tanecznej przy RDK tańca nowoczesnego (grupa młodsza), występ grupy wokalnej przy RDK, koncert zespołu Błogostan (rock alternatywny/post grunge, Radziejów-Poznań), występ grupy tanecznej przy RDK tańca nowoczesnego (grupa starsza), występ grupy wokalnej przy RDK, koncert zespołu Infected (electro-funky-pop, Radziejów- Piotrków Kujawski), finał WOŚP – Światełko do Nieba. W ramach Sztabu RDK uczestniczyli: Szkoła Podstawowa w Radziejowie, Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie, Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce, Szkoła Podstawowa w Płowcach, Szkoła Podstawowa w Morzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Topólce, Gminny Ośrodek Kultury w Osięcinach, Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Radziejowie oraz inni indywidualni wolontariusze. Pieniądze ze zbiórek i z aukcji zostały przeliczone przez pracowników Kujawsko- Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego oraz wolontariuszy. W składzie: Katarzyna Rosiak, Weronika Rosiak, Agnieszka i Kosma Markowscy, Monika i Jan Jędrzejewscy, Patrycja i Jacek Walczak, Anna Kujawa, Aldona Gasińska, Beata Sikorska, Maria Kwiatkowska, Alicja Śrubas, Monika i Martyna Gromadzka – Kmieć oraz Marcin Gładkowski. Naszymi darczyńcami byli: Piekarnia ALS Samotyja Marek – chlebek w kształcie serduszka, Restauracja ARKADIA Ucińska Irena – voucher na bal walentynkowy, szynka pieczona, Zakład Aktywności Zawodowej – sernik, Restauracja Perła Kujaw – voucher na bal karnawałowy, Restauracja Demiglas Andrzej Florkowski – voucher na kolację dla dwojga, Restauracja Flores Andrzej Florkowski – voucher na pieczone kaczki, firmowe parasole i kubki, Pizzeria k2 – mega Pizze, Mikołaj Lewicki ShipCenter – voucher spersonalizowany na kubek + koszulka + poduszka, Pizzeria Finezja – pizza, Nina Prokopiak – suknia ślubna, ROL-CHEM Jonasz Jędrzejewski – komplety kluczy, Bank KDBS Radziejów – portfel oraz aktówka/torba na laptopa, Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej – filiżanki hand-made, porcelanowy aniołek, Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych SUBICERE – drewniane koty hand-made, świeczniki hand-made, Bogumiła Bończyk – makatki hand-made, Ośrodek Szkolenia Kierowców Andrzej Tworek – szkolenie uzupełniające dla kierowców kat B, Zakład Cukierniczo – Piekarniczy Wiśniewscy A.S. - tort, DeliLove – komplety opasek „mama + córka” hand-made, Kacper Laskowski – zestaw bajek dla dzieci, pluszowy miś, anonimowi darczyńcy: lampa biurkowa w kształcie statku, kubki, szkatułka na precjoza oraz złoty krzyżyk.  Łącznie zebraliśmy 66 295,44 PLN. Wszystkim zaangażowanym, o wielkich, gorących sercach bardzo dziękujemy i liczymy na współpracę w przyszłym roku.