Eliminacje do 42. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego 16.10.2019

Dnia 18 października 2019 roku w "Galerii" Radziejowskiego Domu Kultury odbyły się eliminacje do 42. Konkursu Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych i średnich z powiatu radziejowskiego i włocławskiego. Na przesłuchania w RDK przyjechało 23 recytatorów. Jury w składzie: Małgorzata Pietrzak- poetka Kujaw, prozaik i krytyk literacki, laureatka wielu konkursów literackich i poetyckich, Alina Krupińska- polonista, wieloletni członek jury, miłośniczka poezji i Danuta Wielgosz - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie, oceniając dobór repertuaru, interpretację tekstu i ogólny wyraz artystyczny wyłoniło laureatów: w kategorii: szkół podstawowych kl. VI-VI: nie przyznano I miejsca, II miejsce - Magdalena Mikołajczak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Radziejowie, III miejsce - Natalia Józefiak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce wyróżnienie - Amelia Kapela z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce w kategorii: szkół podstawowych kl. VII-VIII: I miejsce – Julia Mordyl z Publicznej Szkoły podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy II miejsce – Alicja Krysiak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce III miejsce – Wiktoria Majchrzak ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu w kategorii szkół średnich: I miejsce – Iga Paszkiet z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Radziejowie II miejsce – Adam Figas z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Radziejowie III miejsce – Weronika Chojnacka z Zespołu Szkół im. Franciszka Becińskiego w Lubrańcu wyróżnienie – Zuzanna Stasiak z Centrum Opieki nad Dzieckiem we Włocławku. Laureaci radziejowskich eliminacji zmierzą się z laureatami eliminacji w Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu na Finale w Radziejowskim Domu Kultury, który odbędzie się 20 listopada o godz. 10.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Franciszka Becińskiego.