Zajęcia kulinarne - pieczemy ciasteczka

Zajęcia kulinarne - pieczemy ciasteczka 09.07.2020

Pieczenie ciasteczek to także dobry sposób na zabawę. Przekonali się o tym najmłodsi na zajęciach w świetlicy środowiskowej.

Bibułkowy ogród, czyli robimy kolorowe kwiaty z bibuły

Bibułkowy ogród, czyli robimy kolorowe kwiaty z bibuły 08.07.2020

Uczestnicy zajęć wakacyjnych wykonywali słoneczniki z bibuły.

Decoupage - skrzynki na wakacyjne skarby

Decoupage - skrzynki na wakacyjne skarby 07.07.2020

Dziś (7 lipca) jesteśmy już po zajęciach ze decoupage. Gościliśmy w świetlicy środowiskowej, gdzie panie Ewa Dąbek i Sylwia Kaczmarek pokazały nam jak ze zwykłych drewnianych skrzynek, zrobić przepiękne "cudeńka".

Zabawy z gliną cz. I - lepimy figurki 06.07.2020

Zabawy z gliną cz. I - lepimy figurki 06.07.2020

Wakacje w RDKu rozpoczęliśmy zajęciami z gliną samoutwardzalną. Uczestnicy bawili się masą plastyczną, lepili miseczki, sowy i przeróżne figurki. Było mnóstwo zabawy i wiele radości. Wszystkie ulepione przedmioty pozostawiliśmy do stwardnienia. Na kolejnych zajęciach będziemy je malować.

Dzień Kobiet 8.03.2020

Dzień Kobiet 8.03.2020

8 marca, w niedzielne popołudnie z okazji Dnia Kobiet Radziejowski Dom Kultury zorganizował koncert. Przed publicznością wystąpili: młodzież ze Szkoły Podstawowej w Radziejowie, dziewczęta z grupy wokalnej "Nasza Stacja Metro" działającej przy RDK, Magdalena Lazar i Andrzej Prętnicki. Koncert dostarczył wielu muzycznych wrażeń i pozostanie długo w naszych wspomnieniach.

 

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" 1.03.2020

Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych 1.03.2020

1 marca 2020r. Radziejowski Dom Kultury zorganizował VIII edycję biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym".

Kolejny sukces Julii

Kolejny sukces Julki

14 lutego odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Radziejowie konkurs wokalny "Bitwa na głosy". Wzięła w nim również reprezentantka Radziejowskiego Domu Kultury uczestnicząca w zajęciach wokalnych Julia Wiśniewska. Zaprezentowała podczas przesłuchań piosenkę "Kiedyś". Jej występ okazał się bardzo udany gdyż jury postanowił przyznać Julce pierwsze miejsce w II kategorii wiekowej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

Warsztaty florystyczne 19.02.2020

Warsztaty florystyczne 19.02.2020

Dnia 19 lutego zorganizowaliśmy kolejne miesięczne spotkanie artystyczne, tym razem była to Florystyka. Prowadzącą warsztaty była Pani Magdalena Maciejewska wraz z Wiolettą Rybarczyk z kwiaciarni "Zielony Świat". Uczestniczki uczyły się wykonywać tzw. ikebany z żywych kwiatów. Tego dnia można stwierdzić, że zawitała do Radziejowskiego Domu Kultury wiosna, a to za sprawą przepięknych, kolorowych kwiatów.

 

Bal kostiumowy

Ferie z RDK - Bal kostiumowy 07.02.2020

07 lutego odbył się Bal Kostiumowy na zakończenie ferii zimowych. Spotkaliśmy na nim księżniczki, zwierzątka, duszki, czarodziejki, rycerzy, policjantów, strażaków i wielu, wielu innych. Do wspólnej zabawy zachęciła Pani instruktor tańca Magdalena Jankowska. W trakcie balu czekał na dzieci i rodziców słodki poczęstunek. Szczególne podziękowania dla Pani Justyny Durczyńskiej za pyszne słodkości, które przygotowała na tę okoliczność. Wszystkim przybyłym na bal kostiumowy dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Mini Wokal Show

Ferie z RDK - Mini Wokal Show 04.02.2020

Mini Wokal Show za nami... dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę!

 

Strony