Warsztaty ceramiczne 09.10.2019

Warsztaty ceramiczne 09.10.2019

"Artystyczne środy w RDK" to cykl spotkań tematycznych. W każdym miesiącu będziemy mieć okazję poznać nową technikę artystyczną.

Wernisaż - podsumowanie wakacyjnych zajęć w RDK 20.09.2019

Wernisaż - podsumowanie wakacyjnych zajęć w RDK  20.09.2019 

Na "wakacyjnym wernisażu" zaprezentowaliśmy naszą dwumiesięczną pracę. Prowadziliśmy w tym czasie projekt "Mozaika Radziejowska", cykl spotkań "Podróże ze sztuką" oraz "malowanie na szkle" i "makrofotografię".

Mieliśmy okazję oficjalnie otworzyć "Fabrykę Dźwięku" to sala prób, do której zapraszamy wszystkich muzyków !

Przy tej okazji zaprezentowaliśmy również jesienno- zimową ramówkę nadchodzących zajęć i warsztatów, które będą realizowane w RDK.

Zwieńczeniem wernisażu był koncert utalentowanej Magdaleny Lazar, która umiliła nam artystyczny wieczór. Koncert odbył się w "Fabryce Dźwięku".

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wakacyjnych spotkań w Domu Kultury za wspaniałą atmosferę i współpracę, której owoce mogliśmy zaprezentować na piątkowej wystawie !

Dziękujemy Wam za przybycie na wernisaż.

Przez najbliższy czas wystawa będzie ozdabiała parter Domu Kultury.

Zapraszamy do zwiedzania ! 

Piknik Rodzinny z okazji zakończenia wakacji 31.08.2019

Piknik Rodzinny z okazji zakończenia wakacji 31.08.2019

W sobotę (31 sierpnia) na Radziejowskich Błotach odbył się Piknik Rodzinny na zakończenie wakacji. Wszystkim, którzy z nami byli bardzo dziękujemy!

Dyskoteka 30.08.2019

Dyskoteka 30.08.2019

Dziękujemy wszystkim uczestnikom DYSKOTEKI za wspaniałą zabawę i niesamowitą atmosferę !!

Mozaika Radziejowska

"Mozaika Radziejowska"

Mozaika Radziejowska to projekt, którego założeniem było powstanie formy przestrzennej. Forma mozaiki nawiązuje do mnogości i różnorodności w społeczności, która mieszka w Radziejowie. Chcieliśmy, żeby projekt stał się jej odzwierciedleniem i symbolem. W ramach projektu odbywały się warsztaty, podczas których dyskutowaliśmy, projektowaliśmy oraz wykonywaliśmy naszą mozaikę. Na pierwszym warsztacie teoretycznym pani Ewa Smykowska przygotowała prezentację na temat sztuki radziejowskiej. Na kolejnym warsztacie już praktycznym malowaliśmy farbami elementy sztuki ludowej. Na kolejnych  robiliśmy kolaż z gotowych materiałów (zdjęcia Radziejowa). Na innych zaś zajęciach malowaliśmy Radziejów na płytkach ceramicznych. Następnie przy użyciu specjalnych szczypiec do glazury cięliśmy płytki ceramiczne, które nam posłużyły do stworzenia mozaiki Radziejowa. Na kolejnych warsztatach ozdabialiśmy potłuczoną ceramiką różne przedmioty m.in. donice, kubki, słoiki , nadając tym przedmiotom nowe życie. Ostatnim naszym zadaniem było stworzenie "naszej" radziejowskiej mozaiki na stelażu. Układaliśmy specjalne kamyki - tak, by powstał obraz Radziejowa.

 

Podróże ze sztuką 23.08.2019

Podróże ze sztuką 23.08.2019

W ramach "Podróży ze sztuką" uczestnicy malowali na płótnie.

Specjalistyczne warsztaty dla osób niewidowmych w ramach projektu "Mozaika Radziejowska" 21.08.2019

Specjalistyczne warsztaty z osobami niewidomymi w ramach projektu "Mozaika Radziejowska" 21.08.2019

W związku z projektem "Mozaika Radziejowska" przeprowadzone zostały warsztaty z osobami niewidomymi.

Wakacyjne malowanie na szkle 21.08.2019

Wakacyjne malowanie na szkle 21.08.2019

"Wakacyjne malowanie na szkle" już za nami... Dziękujemy za artystyczną zabawę !!

 

Podróże ze sztuką 20.08.2019

Podróże ze sztuką 20.08.2019

Wracamy do naszych przygód ze sztuką. Dziś powróciliśmy do sztuki średniowiecznej, malując witraże oraz wcieliliśmy się w renesansowych mistrzów (Leonardo da Vinci oraz Rafael Santi). Młodzi artyści poradzili sobie z wyzwaniem bezbłędnie.

Wakacyjny Turniej "Dzikich Drużyn" 20-23.08.19

Wakacyjny Turniej "Dzikich Drużyn" w piłkę plażową 20-23.08.2019

Turniej rozpoczęty! Od 20 do 23 sierpnia trwał Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn". Na boisku rywalizowali ze sobą; FC Jeżole, FC Barcelona, FC Diabły, FC Kefirki, Ponton Team, Niepokonani.  Piłkarze w swoim żywiole. RDK kibicuje!

Strony